Relacje z wydarzeń

Relacja z Olimpiady Dynamicznych Seniorów z Energią 18 października 2018 r.

 

Za nami I Olimpiada Dynamicznych Seniorów z Energią, która odbyła się 18 października 2018 roku i była swoistym podsumowaniem dotychczasowych zajęć ruchowych, jakie odbywają się w wybranych gminach województwa pomorskiego już drugi rok z rzędu.

W ramach naszego programu Seniorzy korzystają z bezpłatnych zajęć, których głównym celem jest wzmacnianie układu oddechowego i sercowo-naczyniowego oraz podtrzymywanie bądź odbudowa sprawności u osób starszych.
Zdobyte umiejętności oraz kondycję Seniorzy mogli sprawdzić w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami podczas Olimpiady. Na sali widowiskowo-sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku stawiło się prawie 300 zawodników reprezentujących 14 spośród 15 pomorskich gmin uczestniczących w programie. Konkurencje, ocenianie zarówno w kategorii drużynowej jak i indywidualnej, przygotował sztab trenerski pod okiem Państwa Prusików, którzy najlepiej znają naszych Seniorów i ich możliwości. Przygotowali takie zadania, które sprawdziły formę, ale też wywołały wiele pozytywnych emocji zarówno wśród zawodników, jak i licznych kibiców. Nie zabrakło zatem wymagającego starcia „Ostatni odpada”, emocjonującej sztafety z układaniem puzzli, złożonego toru przeszkód czy też konkurencji wymagających zespołowego zgrania.

Kilkugodzinne zmagania, którym cały czas towarzyszyły wzajemna serdeczność i zasady fair play, zakończyły się dla wszystkich ogromnym sukcesem. Seniorzy udowodnili po raz kolejny, że nie chcą zamykać się w czterech ścianach, a jesień życia nie musi być szara i smutna! Wszystkie drużyny reprezentowały wysoki poziom sprawności i zaangażowania, a najlepiej w przygotowanych konkurencjach poradziły sobie:

Pszczółki – I miejsce,
Skarszewy – II miejsce,
Przywidz – III miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i zachęcamy do dalszego uczestnictwa w programie – spotkajmy się znowu podczas II Olimpiady Dynamicznych Seniorów z Energią w 2019 roku.

Poniżej pełna klasyfikacja drużynowa i indywidualna.

Relacja z Olimpiady Dynamicznych Seniorów z Energią 18 października 2018 r.

 

Relacja z Gminnego Dnia Seniora w Pelplinie 10 października 2018 r.

 

Relacja z Gminnego Dnia Seniora w Skarszewach 3 października 2018 r.

 

Relacja z Gminnego Dnia Seniora w Kościerzynie 1 października 2018 r.

 

Relacja z Gminnego Dnia Seniora w Przywidzu 29 września 2018 r.

 

Relacja z Gminnego Dnia Seniora w Ostaszewie 14 lipca 2018 r.

 

Relacja z Gminnego Dnia Seniora w Nowym Dworze Gdańskim 16 czerwca 2018 r.

 

Relacja z zajęć ruchowych Władysławowo_edycja wiosenna 2018

 

Relacja z zajęć ruchowych Pszczółki_edycja wiosenna 2018

 

Relacja z zajęć ruchowych Przywidz_edycja wiosenna 2018

 

Relacja z Gminnego Dnia Seniora w Skarszewach